Helva dökümü

İzmir helva Menekşe Lokma Farkıyla

Helva kelimesi dilimizde pek çok kelimede olduğu gibi Arapçadan geçtiği tahmin edilmektedir. Arapçada tatlı, hoş anlamında kullanılmış bizim dilimizde evrimleşmiş olması muhtemeldir. Helva bulunduğumuz coğrafyada pek çok ülkede görülen bir tatlı olup irmik, yağ ve şekerden imal edilen basit ama lezzetli bir tatlıdır.

İçine süt konularak yapılana sütlü irmik helvası, irmik unu yerine normal unla yapılana un helvası ismi verilmekte olup ana malzeme değişikliğine göre farklı isimler verilmektedir. Firmamız ise İzmir helva dökümü işini son derece profesyonel bir şekilde uzman kadroları ile gerçekleştirmekte olup istenilen yer ve zamanda istenilen miktar kadar önceden haber verilmek şartı ile gerçekleştirmekteyiz.

İzmir helva dökümü yaparken dikkat edilecekler

Bizim üretimlerimiz sağlık bakanlığının bütün şart ve kriterlerini yerine getirerek sağlıklı ve lezzetli üretimlere imza atmaktayız. İzmir helva dökümü lokma dökümüne göre daha ekonomik olup hemen hemen bütün amaçlara uygun düşmektedir. Askerden dönen oğlunuz için, ölenin kırkında, mağaza açılışlarınızda, nişan, sünnet törenlerinizde helva döktürmek son derece uygun olmaktadır.

Lokma dökümünde olduğu gibi İzmir helva dökümünde de çeşitli dini veya dini olmayan müzikler eşliğinde sunum yapmaktayız. Ölen bir kişinin arkasından dağıtılan helva dökümünü ilahiler veya kuran eşliğinde, mağaza açılışlarınızı ise güncel pop müzik eşliğinde yapmaktayız. Bütün imalatlarımızda olduğu gibi helva dökümünde de birinci sınıf malzeme kullanılmaktadır. Deneyimli personelimizin üretmiş olduğu helvalar son derece sağlıklı ve lezzetlidir.

You may also like
İzmir Lokma Döktürmek
WhatsApp chat