İzmir Lokma Döktürmek

Menekşe Lokma İzmir tatlısı

Lokma tatlısı Anadolu ve Ortadoğu’da çok eski tarihlerden beri severek tüketilen bir yiyecektir. Osmanlı saray mutfağına dahi girmiş olan bu tatlı günümüze kadar aslını koruyarak gelmiş İzmir ve yöresindeki fazla tüketimi sebebi ile İzmir lokma tatlısı olarak anılır olmuştur. İnsanlar tatlı yapımı için ilk kullandıkları malzemelerden biri olan un, şeker ve yağdan oluşması onun esasından ne kadar tarihsel olduğunun basit bir kanıtıdır.

Geçmişte insanlar yaşadıkları büyük sevinç ve üzüntü sonrasında etraflarındaki insanlarla bir şeyler paylaşma ihtiyacı duymuş bunu da daha çok tatlı bir şeyler paylaşarak gerçekleştirmişlerdir. Helva dağıtımı, lokma dökümü bu nedenlerin sonucunda ortaya çıkan ürünlerdir. İzmir lokma bu şekilde ortaya çıkmasına rağmen diğer ürünlerden fazla beğenilmesi ile ayrılmaktadır. Bunun da sebeplerinin başında hafif, lezzetli ve besleyici bir yiyecek olması gelmektedir.

İzmir lokma tatlısı ne zaman dağıtılır

İzmir lokma tatlısı sünnet törenlerinde, nişanlarda, mevlitlerde, asker uğurlamalarında ve asker dönüşlerinde, son dönemlerde de iş yeri mağaza açılışlarında sıkça kullanılmaktadır. Paylaşım ve iyilik yapmanın en güzel örneklerini simgeleyen bu durumlarda önemli olan lokmayı yiyen kişiden alınacak bir hayır duasıdır.

İzmir lokma dökümü ve dağıtımı hizmeti veren firmamız yukarıda saydığımız bu tarihsel sürecin bilincinde olarak hizmet vermektedir. Yapılan iş sadece bir tatlı üretimi olmayıp arkasında yatan manevi anlamı bilerek işimizi yapmaktayız. Bu anlamda çalışan personelimiz temiz, güler yüzlü, seri ve işinin ehlidir.

Firmamızın İzmir lokma dökümü ve dağıtımı yaptığı yerde başka bir firmanın dağıtım yapması oldukça güçtür. Çünkü biz İzmir lokma üretiminde çıtayı çok yükseklere taşıyarak kalitenin nasıl olması gerektiğini somut bir şekilde herkese göstermekteyiz. Bizim lokmaların tadına bakan insanların başka lokmaları beğenmesi imkânsız olmaktadır.

Eğer sizde İzmir lokma dökümü ve dağıtımı yaptırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken hususların başında firmanın geçmişi ve referanslarıdır. Lokmalarının lezzeti nedir ve ne kadar beğenilmiştir. Bu sorulara alacağınız yanıtlar sizi bize yöneltecektir.

You may also like
Helva dökümü
Tavuk-Pilav Servisi

Leave a Reply

WhatsApp chat